Skip links

Port czerniakowski

Trzop Architekci

Opis projektu

Nasza propozycja na przebudowę Portu Czerniakowskiego.

Dużą wartością przedmiotowej działki jest wspaniały widok jaki się z niej roztacza. Ponadto, teren znajduje się na trasie bulwaru wzdłuż Wisły, dlatego koncepcja budynku wielofunkcyjnego zakłada stworzenie obiektu maksymalnie otwartego na roztaczający się z działki widok oraz przechodniego, który przede wszystkim nie stanowi przeszkody na trasie bulwaru, ale uzupełnia go o atrakcję.

Inwestor

Miasto Stołeczne Warszawa

Projekt

2022

Realizacja

projekt konkursowy

Lokalizacja woj. mazowieckie

Powierzchnia:

0 m2

Główny projektant:

Bartosz Trzop

Architektka prowadząca:

Weronika Ośmiałowska

Zespół projektowy:

Monika Fiołka-Rusinek
Natalia Lewandowska
Milena Marciniak

Wnętrza

...

Zdjęcia:

...

Wizualizacje:

...

Port czerniakowski

Projekt zakłada stworzenie budynku przejściowego zarówno w strefie parteru jaki i pierwszego piętra. Obiekt został starannie podzielony na bloki funkcjonalne pod względem dostępności. Na pierwszym piętrze zaproponowano obszerne tarasy widokowe oraz strefę ogólnodostępną obejmującą restaurację.

Port czerniakowski

Parter podzielono wyraźnie na dwa odrębne bloki funkcjonalne (część administracyjną dla pracowników oraz zaplecze sowe dla członków klubu) które znajdują się po przeciwnych stronach obszernego przejściowego holu pełniącego również funkcją wystawienniczą.

W trosce o środowisko

Biuro McKinsey Poznań to prawdziwie zrównoważona przestrzeń, która szanuje naturę i inspiruje do ekologicznych działań. To miejsce, gdzie innowacja spotyka się z troską o środowisko. Tutaj energia odnawialna zasila nowoczesne technologie, a recykling stał się codziennych rytuałem.

Każdy element został starannie zaprojektowany i dobrany, by wspierać ekologię i inspirować do odpowiedzialnego działania.

NAGRODY

Projekt został nagrodzony w konkursach:

Property Design Awards

2018

I Miejsce

Referencje

Udostępnij