Skip links

Rozbudowa Muzeum Narodowego

Trzop Architekci

Opis projektu

Ogromną wartością przedmiotowej działki jest jej lokalizacja przy założeniu parkowym. Projekt zakłada stworzenie obiektu wyeksponowanego od strony parku, powiązanego komunikacyjne z istniejącymi i planowanymi ciągami pieszymi, wpierającego tworzenie aktywnych przestrzeni publicznych. Idea projektu podkreśla ważność istniejącego założenia historycznego i eksponuje środkowy ryzalit budynku Muzeum Narodowego

Inwestor

Muzeum Narodowe

Projekt

2022

Realizacja

projekt konkursowy

Lokalizacja: woj. mazowieckie

Powierzchnia:

0 m2

Główny projektant:

Bartosz Trzop

Architektka prowadząca:

Weronika Ośmiałowska

Zespół projektowy:

Monika Fiołka-Rusinek
Natalia Lewandowska
Milena Marciniak

Wnętrza

...

Zdjęcia:

...

Wizualizacje:

...

Rozbudowa Muzeum Narodowego

Zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie dwóch obiektów, przeciętych placem publicznym na osi ryzalitu. Dzięki temu została ukształtowana przestrzeń publiczna, a widok na środkową część Muzeum Narodowego uwolniony i dodatkowo podkreślony.

Rozbudowa Muzeum Narodowego

Plac ma pełnić także funkcję ekspozycyjną służącą wystawom czasowym na gruncie oraz w przestrzeni, na ten cel zaprojektowana została specjalna podkonstrukcja. W obrębie nowego wnętrza urbanistycznego przewidziano pozostawienie możliwie jak największej ilości istniejących zdrowych drzew, co sprzyja funkcji rekreacyjno – wypoczynkowej, także przewidzianej w tej strefie.

W trosce o środowisko

Biuro McKinsey Poznań to prawdziwie zrównoważona przestrzeń, która szanuje naturę i inspiruje do ekologicznych działań. To miejsce, gdzie innowacja spotyka się z troską o środowisko. Tutaj energia odnawialna zasila nowoczesne technologie, a recykling stał się codziennych rytuałem.

Każdy element został starannie zaprojektowany i dobrany, by wspierać ekologię i inspirować do odpowiedzialnego działania.

NAGRODY

Projekt został nagrodzony w konkursach:

Property Design Awards

2018

I Miejsce

Referencje

Udostępnij